Nasz w pełni motoryczny mikroskop chirurgiczny

SOM® 62 Ophthal w wersji Advancedjest w pełni motorycznym, multi- dyscyplinarnym mikroskopem okulistycznym przeznaczonym do stosowania przy wszelkich zabiegach chirurgicznych oka, od katarakty po operacje na siatkówce. To doskonały wybór dla gabinetów okulistycznych i centrów operacji laserowych. Okulistyczne mikroskopy zabiegowe Kaps łączą w sobie łatwości i precyzję pozycjonowania, wyjątkowej jakości oświetlenie pola zabiegowego oraz krystaliczną apochromatyczną optykę z filtrem o wysokim kontraście. 

Pełna swoboda ruchów i motoryczne sterowanie. Ergonomiczna budowa pozwala na łatwe i szybkie pozycjonowanie mikroskopu w polu zabiegowym i natychmiastową gotowość do pracy. Dodatkowymi udogodnieniami są prosta obsługa, umiejscowienie wszystkich elementów regulacyjnych w zasięgu ręki oraz okular o zmiennym kącie odchylenia (zakres 0-210°).

Apochromatyczna optyka o płynnej regulacji powiększenia zapewnia jasny i kryształowo czysty obraz pola zabiegowego w naturalnych kolorach. Motoryczny systemem dostrajania ostrości fine focus oraz motoryczna płynna zmiana powiększenia zapewnia lekarzowi duży komfort pracy. Wielozadaniowy nożny panel sterowania pozwala kontrolować niemal wszystkie funkcje mikroskopu, takie jak powiększenie, ostrość czy położenie głowicy mikroskopu, bez konieczności przenoszenia rąk z pola zabiegowego.

Zintegrowany motoryczny łącznik XY umożliwia zmianę położenia głowicy mikroskopu w płaszczyźnie poziomej - wystarczy naciśnięcie jednego przycisku, by głowica wróciła do pozycji wyjściowej i była gotowa do kolejnego zabiegu.

Stabilny refleks czerwieni (red reflex)
Współosiowe oświetlenie światłowodowe 15 V / 150 W z wbudowanym filtrem UV i obrotowym filtrem ochronnym siatkówki GG 475, generuje jasny czerwony refleks, zapewniając jednocześnie maksymalną ochronę oka pacjenta.

Akcesoria video i dokumentacja
Dostępne są różne systemy obserwacji przez osobę asystującą w zabiegu oraz dokumentacji zabiegu. Istnieje możliwość podpięcia do kolumny mikroskopu monitora LCD.

Sterylizacja
Pokrowce oraz osłony do sterylizacji na wszystkie ważne pokrętła zapewniają sterylność zabiegów. Wysoka jakość wykonania wszystkich elementów mechanicznych w połączeniu z apochromatyczną optyką dają w rezultacie mikroskop okulistyczny wyjątkowej jakości, w przystępnej cenie.

Wyposażenie modelu SOM® 62 Ophthal Advanced

  • Motoryczna płynna zmiana powiększenia w zakresie 4x - 24x
  • Motoryczny łącznik XY
  • Tubus uchylny 0 - 210°, f = 182 mm
  • Obiektyw APO f = 200 mm 
  • Szerokokątne okulary WF 12,5xV lub 10xV
  • Motoryczna precyzyjna regulacja ostrości - przesuw 40 mm
  • Obustronne regulowane rękojeści
  • Nożny pedał regulacji ostrości, regulacji łącznika XY oraz regulacji intensywności światła
  • Współosiowe oświetlenie halogenowe z rezerwowym światłem
loading...

Wyślij wiadomość
Napisz email