Zaawansowany model z motorycznym płynnym zoomem i blokadami elektromagnetycznymi

Po prostu większy komfort pracy
W tej nowej serii produktów szczególne znaczenie ma ergonomia i jakość. Mikroskopy charakteryzują się wyjątkową optyką, zintegrowanym oświetleniem LED, nowoczesną ergonomiczną konstrukcją, łatwością obsługi i optymalną swobodą ruchów.

Znakomita optyka daje widzialną różnicę
Mikroskop stomatologiczny Kaps SOM4dent 300 zapewnia ostry, krystalicznie czysty obraz w naturalnych kolorach i szczegółach w wysokiej rozdzielczości. Ten model jest wyposażony w obiektyw o odległości roboczej od 200 mm do 350 mm. W połączeniu z unikalnym nowym manualnym lub zmotoryzowanym systemem zoomu 1: 7 (zakres powiększeń 4x - 27x), umożliwia to elastyczną regulację odległości roboczej i powiększenia w celu dostosowania do aktualnej sytuacji w polu zabiegowym. W ten sposób dentysta może szybko i płynnie przełączać się między szczegółowym polem widzenia (maksymalne powiększenie) a polem podglądu (największe możliwe pole) bez żadnych ograniczeń widzenia stereoskopowego. Podwójna przysłona zwiększa głębię ostrości i pozwala użytkownikom zobaczyć dodatkowe szczegóły w polu widzenia.

Ergonomia pracy i funkcjonalność
Ponieważ mikroskop jest wyposażony w długie ramię manewrowe, dentysta ma do dyspozycji dużą przestrzeń roboczą z maksymalną swobodą ruchów i nieograniczonym dostępem do pacjenta. Opcjonalny moduł ergo 45 ° z przystawką obrotową jest idealny do przeciwdziałania bólom szyi i pleców. Wszystkie ruchy mikroskopowe są wykonywane przy minimalnym wysiłku.

Kaps SOM4dent 300 jest wyposażony w podwójny system balansowania. Umożliwia to użytkownikowi w razie potrzeby płynne i precyzyjne ustawienie mikroskopu, nawet w przypadku zastosowania dodatkowych akcesoriów. Asymetryczny rozkład obciążenia na głowicy mikroskopu spowodowany np. zamontowaniem aparatu fotograficznego również jest równoważony i nie wpływa na ergonomię. Ponadto mikroskop posiada hamulce elektromagnetyczne do unieruchomienia głowicy mikroskopowej w jej aktualnym położeniu. Naciśnij przycisk na uchwycie, aby zwolnić hamulce magnetyczne. Po przesunięciu głowicy do nowej pozycji przycisk jest ponownie zwalniany, a nowa pozycja jest zabezpieczona.

Zintegrowane bezwentylatorowe oświetlenie LED
Temperatura barwowa oświetlenia LED bardzo przypomina światło dzienne. Zapewnia wysoką luminescencję i doskonałe odwzorowanie kolorów, co gwarantuje mniej męczącą pracę. Ponieważ oświetlenie jest zintegrowane z mikroskopem, system funkcjonuje całkowicie bez światłowodów. Koszty uzupełniające, takie jak naprawa uszkodzonych światłowodów lub wymiana żarówek, należą już do przeszłości. System oświetlenia nie wywołuje żadnych przeszkadzających dźwięków wentylatora i generuje jedynie niewiele ciepła pomimo dużej intensywności światła. SOM4dent 300 jest również wyposażony w ograniczenie oświetlanego pola regulowane płynnie, dzięki czemu tkanki wokół leczonego obszaru nie są niepotrzebnie podrażniane oraz personel asystujący nie jest oślepiany przez szeroką mocną wiązkę światła widoczną w polu zabiegowym.

Wszystkie kable połączeniowe są zintegrowane wewnątrz obudowy mikroskopu, co gwarantuje łatwe i skuteczne czyszczenie. Model dostępny jest w trzech wersjach: jezdnej, sufitowej oraz ściennej.

Mikroskopy dentystyczne Kaps SOM4dent są idealne do placówek wielostanowiskowych. Dzięki zastosowaniu ergonomicznych uchwytów, zmiennoogniskowego obiektywu Variflex 150 oraz uchylnego binokularu wielu użytkowników może pracować z mikroskopem bez czasochłonnych zmian w ustawieniach, a wszyscy korzystają z ergonomicznego środowiska pracy.

Wyposażenie modelu SOM4dent 300

  • Motoryczna płynna zmiana powiększenia 1:7
  • Tubus uchylny 0-210° z okularami 12,5x
  • Motoryczny obiektyw Vario 200 - 350 mm
  • Podwójna przysłona oraz ograniczenie oświetlanego pola do 1 cm
  • Filtr pomarańczowy 
  • Systemy balansowania
  • Blokady Elektromagnetyczne
  • Ergonomiczne rękojeści ze zintegrowanymi przyciskami do regulacji powiększenia, ostrości i blokad
  • Zintegrowane bezwentylatorowe oświetlenie LED
loading...
Wyślij wiadomość
Napisz email